Ürün Arayın:

ÜRÜN GRUPLARI


Frese Hakkında

1944 yılından bu yana, Frese, yaklaşık 30 ülkede faaliyet göstermekte olan, dinamik balans vanası ve teknik servisinde uzmanlaşmış distribütörlerince dünyanın dört bir yanını kapsayan bir dağıtım ağı kurmuştur. Bu ağ Yeni Zelanda’dan Avrupa’ya, Afrika’dan Orta Doğu ve Uzak Doğu’ya kadar uzanır.

Detay >
KURUMSAL
Frese’nin tarihi,1944 yıllarına, şirketin kurucusu Borge Frese’nin halen günümüzün dünyaca lider firmalarının merkez ofislerine ev sahipliği yapan Danimarka Slagelse’de bodrum katında çalıştırmaya başladığı küçük bir dökümhaneye uzanır. Halen bir aile şirketidir. Yönetimden, ürün portföy araştırma&geliştirilmesine, yeni ve büyüyen dünya ülkelerine üstün kalite ürünlerimizi ulaştırmaya kadar her safhada halen bir aile bireyi vardır. Frese 100 kadar personeliyle bölgede her yıl %15’lik başarılı bir büyüme göstermektedir.

Bu genç metal döküm fabrikası savaş sonrası ev aletleri üreterek hayata geçmiştir. Ancak, gemi inşa sanayinde ve deniz aşırı ülkelere bakır ve çelik alaşım dökümler üretmekte uzmanlaşması da uzun sürmemiştir. 1960 yılının başlarında Frese ailesi, teknoloji alanında önemli bir yatırım programında yer almıştır ve bu projeyle, bugün dünyanın en ileri teknoloji otomatik balans vanalarının üretiminde güçlü bir adım atmıştır. Bu ürünler kolaylıkla HVAC sektöründe tercih edilen başlıca ürünler arasına girmiştir1944 yılından bu yana, Frese, yaklaşık 30 ülkede faaliyet göstermekte olan, dinamik balans vanası ve teknik servisinde uzmanlaşmış distribütörlerince dünyanın dört bir yanını kapsayan bir dağıtım ağı kurmuştur. Bu ağ Yeni Zelanda’dan Avrupa’ya, Afrika’dan Orta Doğu ve Uzak Doğu’ya kadar uzanır.

Uluslararası çalışma prensibiyle, Frese iki farklı sektörde faaliyet göstermektedir. Bunlar yüksek teknolojiyle faaliyette olan dökümhane&teknik destek hizmetleriyle Frese Metal ve vana üretim, satış, montaj ve ürün test alanında çalışmakta olan Frese A.S.dir. Bu bireysel iki çalışma alanının buluşmasıyla dünyaca lider, çözüm ve müşteri destek gelişimine adanmış bir firma yapısı geliştirmiştir.

Bir aile işletmeciliği olan Frese, dürüstlüğünden, müşteri memnuniyetine olan bağlılığından ve kaliteli işçilik prensibinden 66 yıldır hiçbir şekilde ödün vermemiştir


Yüksek kalite ürünler Vanalarımız güvenilir kontrol garantisi, üstün kalitesi ve benzersiz bir hassasiyetle çalışma prensibiyle donatılmıştır. Laboratuarımızda en ileri ürün testlerini gerçekleştirmek üzere ekipmanlarımız bulunmakta ve sürekli yeni ürün ve çözümler üretilmektedir. Otomatik balans vanalarımız montajı basitleştirip, teknik servisi daha kolay hale getirmektedir. Üretimden, ürün tasarım ve gelişimine kadar tüm safhaları birebir yerinde kontrol edebilmekteyiz. Böylece çözüme gitmek için kat edilmesi gereken yolu oldukça kısaltmış bulunmaktayız .
Merkez ofisimizin operasyon özeti

   
    * Geleceğin vanalarının geliştirilmesi
    * Proto tip üretimi
    * Workshoplarımızda alet üretimi
    * Vanalarin sicak damgalanması
    * Sicak damgali dökümlerin robotize merkezlerde işlenmesi
    * Daha büyük çap vanalarin dökümü
    * islemi bitmiş vanalarin montajlanması ve yola çıkmadan önce test edilmesi
    * Sertifikalı Laboratuarimizda test
    * Projeye uygun paketleme ve etiketleme
    * Ürünlerin doğrudan santiyeye ya da distribütöre gönderilmesi


Bizim işimiz

Ayrıca, tüm bunlara ek olarak firma bünyesinde know-how çalışmakla, hidrolik sistemler ve çözüm alternatifleri konusunda eğitilmiş satış kadromuzla, akılcı önerilerimizle aktif bir kadro oluşturmuş bulunmaktayız


Vizyonumuz

Vizyonumuz iş alanımızı yenilikçi ürün gelişimi ile sürekli büyütmek ve böylece hidrolik balans sonuçlarında dünya lideri firma haline gelmektir.

Görevimiz

Frese marka vanaların yüksek teknolojisi ve kullanım kolaylığını tüm dünya HVAC pazarında duyurmak, su bazlı soğutma-ısıtma sistemlerinde hidrolik balans kullanmak, böylece tüm sistemlerde optimum akış ve konforu sağlamaktır

FRESE EURASIA

Frese Eurasia, Frese’nin oldukça genç ve aktif bir parçasıdır. 2009’dan bu yana sorumlu bulunduğu bölgede oldukça iddialı bir büyüme göstermiştir. Referanslarımızdan da görülebileceği gibi, bir çok önemli ve prestij projelerde Frese imzası vardır. Frese Eurasia, hızlı karar alıp uygulayabilen yapısıyla başarıyı ve müşteri memnuniyetini ilke edinmiştir. Yönetiminden mühendisine, tecrübeli satış kadrosu aynı zamanda eksiksiz bir teknik bilgiye sahiptir. Markamızın başarısı yalnızca ürünlerimizin yüksek kalitesine değil, satış sonrası profesyonel teknik desteğe bağlıdır. Sektöründeki yüksek potansiyelinin farkında olan Frese Eurasia, sürekli gelişimi kendine amaç edinmiş bir kadroyla adımlarını atmaktadır. Projelere etkin yaklaşımıyla, müşterilerine en uygun, kaliteli ve uzun ömürlü ürünleri sunmakta olan Frese Eurasia’nın hedefi, müşterilerine yalnızca satış hizmeti vermek değil karşılıklı güvene dayalı bir çözüm ortağı olmaktır